Depilacja laserowa – sposób przeprowadzania, opinie i przeciwwskazania

Depilacja laserowa należy do metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest to metoda trwała. Przeprowadzania jest przy użyciu specjalnego sprzętu, który wykorzystuje wiązki lasera. Wnikając przez naskórek w głębokie partie skóry powoduje trwałe niszczenie włosa od samej cebulki.

Depilacja IPL czy depilacja laserowa?
Laser Vectus Depilator IPL
Typ światła Pojedyncza wiązka o określonej, skutecznej długości. Rozproszone fale świetlne, o różnej długości, część z nich jest po prostu nieskuteczna.
Mechanizm działania Działa tylko na włosy, co zapewnia większą skuteczność oraz bezpieczeństwo dla skóry. Różne długości fal sprawiają, że urządzenie działa nie tylko na włos ale i otaczające tkanki.
Skuteczność Po zakończeniu serii zabiegów 95% włosów przestaje odrastać Włosy zostają uśpione, nie są natomiast zniszczone, dlatego prędzej czy później odrastają.
Liczba zabiegów Średnio 4-6 zabiegów Średnio potrzeba 3x więcej zabiegów niż w przypadku lasera

LASER DO DEPILACJI VECTUS – DZIAŁANIE

Laser do depilacji Vectus to jeden ze sprzętów do depilacji laserowej. Działa wykorzystując zasadę fototermolizy selektywnej. Światło wytwarzane przez głowicę wnika wgłąb skóry, gdzie jest pochłaniane przez melatoninę występującą w łodydze włosa. Prowadzi to do niszczenie komórek macierzystych w mieszkach włosowych. Jednocześnie tracą one możliwość regeneracji.

Dzięki niemu może być przeprowadzona depilacja laserowa różnych części ciała, w tym:Depilacja laserowa bikini.

 • twarzy (wąsik, broda, baczki);
 • kończyn (górnych i dolnych);
 • brzucha;
 • pleców;
 • strefy bikini.

Depilacja laserowa to bezpieczna metoda, która powinna być poprzedzona konsultacją lekarską. Powinny być wykluczone ewentualne przeciwwskazania. ustalona Ilość oraz częstotliwość zabiegów jest zależna od objętej działaniem okolicy. Zwykle depilację należy powtórzyć co 4 – 8 tygodni.

Depilacja laserowa bikini powinna być przeprowadzana ze szczególną ostrożnością. Należy udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego współpracującego z lekarzem. Stosowanie sprzętu jakim jest laser do depilacji Vectus wymaga specjalistycznego przeszkolenia.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI W PORÓWNANIU Z INNYMI METODAMI?

Odpowiedź na pytanie czy depilacja laserowa boli jest jedna. Nie. Depilacja laserowa jest zaliczana do metod bezbolesnych usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki temu, że sprzęt używany do tego celu jest bezinwazyjny, nawet depilacja laserowa pach nie wywołuje dolegliwości bólowych. Podczas zabiegu wrażliwe osoby mogą odczuwać delikatne pieczenie, które ustępuje wraz z zakończeniem depilacji. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie czy zaróżowienie depilowanej okolicy. Dolegliwość powinna ustąpić najpóźniej kolejnego dnia po zastosowaniu metody. Jeżeli się dłużej utrzymuje, koniecznie należy zgłosić ten fakt przed kolejną depilacją.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE UŻYTKOWNIKÓWDepilacja laserowa Vectus.

Opinie o depilacji laserowej są bardzo pozytywne tak wśród kobiet jak i mężczyzn. Szczególnie cenią sobie ten sposób ci, którzy mają negatywne doświadczenie z innymi sposobami, które okazały się nieskuteczne. Przeważające opinie wskazują na pozytywne strony jakimi jest brak bólu (w przeciwieństwie do depilacji woskiem czy depilatorem z pęsetami). Użytkownicy doceniają szybkość pozbywania się zbędnego owłosienia oraz trwałość efektów. Już po 1 -2 zabiegach ilość włosków jest wyraźnie zmniejszona. Mimo znacznej ceny zabiegu depilacja laserowa jest bardziej opłacalna niż inne metody, które należy powtarzać regularnie.

„Depilacja laserowa to metoda polecana osobom, które mają bardzo obniżony próg bólowy. Wówczas trudno wytrzymać najmniejszy ból. W trakcie zabiegu, jakim jest laserowa depilacja chwilowy dyskomfort w postaci zaczerwienienia okolicy objętej zabiegiem znika po kilkudziesięciu minutach – w zależności od wrażliwości osobistej”. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA TEJ METODY

Przeciwwskazania do depilacji laserowej można podzielić na kilka kategorii:

 • przyjmowane preparaty (szczególnie kosmetyki oraz inne specyfiki zawierające retinoidy oraz leki czy też zioła o działaniu światło uczulającym, jak również leki przeciwzakrzepowe);
 • stan zdrowia (czynniki zdrowotne całkowicie wykluczające możliwość depilacji to: ciąża, choroby tj. bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, epilepsja, bliznowiec, aktywne infekcje skórne lub choroby pęcherzowe, fotodermatozy, wszczepiony rozrusznik serca, przebyte zabiegi chirurgiczne);
 • opalenizna w czasie 6 tygodni przed zabiegiem (także po solarium czy samoopalaczu);
 • skłonność skóry do przebarwień;
 • przeprowadzenie w ciągu minionych 4 tygodni innych metod depilacji (w tym woskiem, pęsetą lub depilatorem);
 • skóra świeżo po peelingu (należy odczekać przynajmniej miesiąc);
 • ciążą oraz czas do momentu zakończenia karmienia dziecka piersią.

Mimo tego, że to metoda całkowicie bezpieczna, istnieją pewne środki ostrożności, które należy zastosować przed rozpoczęciem kuracji z użyciem lasera. Pewne czynniki wykluczają możliwość przeprowadzenia depilacji lub sprawiają, że trzeba poczekać z jej wykonaniem.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – SKĄD BIERZE SIĘ TEN PROBLEM?

Wrastające włoski to typowa dolegliwość pojawiająca się dość często po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji. W przypadku, gdy się pojawiają konsekwencją może być zapalenie mieszków włosowych. Przyczyną jest przede wszystkim sucha oraz twarda skóra, przez którą trudno się przebić włosom. Ponadto brak odpowiedniego nawodnienia oraz natłuszczenia przyczynia się do wystąpienia tego rodzaju trudności. Depilacja laserowa ma ten plus, że może być stosowana nawet w przypadku, gdy wrastają włoski. Może być także skuteczna przy leczeniu tego problemu.

4 replies on “Depilacja laserowa – sposób przeprowadzania, opinie i przeciwwskazania”

 1. kania23 pisze:

  ja jestem bardzo zadowolona z depilacji laserem vectus. Po czterech zabiegach owłosienie moich nóg całkowice zniknęło :D.

 2. laredia pisze:

  Mogę jedynie dodać, że na zabieg najelpiej jest się wybrać wiosną, ponieważ opalona skóra nie przyjmuje lasera 😛

 3. papuszka9 pisze:

  i jak dziewczyny. Włoski do was wróiły czy nadal skóra jest gładka? 😀 Ja trwałe efekty depilacji laserowej uzyskałam w Gdańsku, a dokładnie w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica.

 4. laredia pisze:

  Ja byłam na jedynym czy dwóch zabiegach przypominających. Depilacaja laserowa to był najlepszy pomysł na jaki wpadłam. Brak konieczności usuwania włosków klasyczną maszynką czy woskiem to ogromna ulga 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

74 − = 64