Zioła na kamienie nerkowe

Zioła mogą być bardzo pomocne w usuwaniu kamieni nerkowych. Jednak to, że są one pomocne nie oznacza wcale, że za ich pomocą można je wyeliminować. Wręcz przeciwnie – potrzebne jest odpowiednie leczenie i metody sprawdzone przez medycynę naukową. Niemniej zioła doskonale sprawdzają się jako wsparcie w leczeniu tego schorzenia.
Po co są zioła, czyli naturalna metoda walki z kamicą moczową

Jeśli dopadła nas kamica moczowa, to zioła nas z niej nie wyleczą. Mogą jednak pomóc w wielu innych kwestiach. Jakich?

1. Zioła pełnią funkcję bakteriobójczą – kamienie nerkowe lubią tworzyć się w środowisku, w którym znajduje się mnóstwo bakterii. Dlatego też usuwając bakterie, zioła wspomagają zapobieganiu powstawania kolejnych złogów.

2. Zioła działają moczopędnie – zwiększenie produkcji moczu jest standardowym sposobem na walkę z kamicą. To właśnie stojący mocz bardzo często odpowiedzialny jest za powstawanie złogów. Dlatego produkcja moczu (zwłaszcza z dużą ilością wody), jest działaniem pożądanym w przypadku kamicy.

3. Zioła skutecznie oddziałują na mięśniówkę moczowodów. W praktyce oznacza to ich rozluźnienie i zwiększenie przepływności.

4. Na koniec – zioła znacznie zwiększają wydalanie szczawianów. Dlatego też zapobiegają one powstawaniu złogów, zbudowanych z tego rodzaju składników

Jakie zioła warto stosować w przypadku zdiagnozowania kamicy moczowej?

1. Wierzba biała, mięta pieprzowa – zioła te doskonale sprawdzają się jako środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z jednej strony, będą one zmniejszały skutki wydalania kamienia, piasku i podrażnień mięśniówki moczowodu a z drugiej – zminimalizują one liczbę bakterii w moczu, co skutecznie przenosi się na zmniejszenie prawdopodobieństwa powstawania nowych kamieni.

2. Mniszek pospolity – to kolejne zioło, które doskonale sprawdza się w walce z kamieniami nerkowymi. Dlaczego? Ponieważ ma ono działanie silnie moczopędne, dzięki czemu pozwala na efektowne przeczyszczenie moczowodów ze wszystkich złogów i odpadów.

3. Skrzyp polny – to zioło również działa w sposób moczopędny. Wpływa ono też korzystnie na ściany moczowodów, zwiększając ich przepustowość i kondycję. Skrzyp doskonale nadaje się do minimalizowania podrażnień związanych z przesuwaniem się kamieni wewnątrz moczowodów.

4. Pokrzywa zwyczajna – to dobrze znane wszystkim „zielsko” działa przede wszystkim oczyszczająco i pobudzająco – zarówno na układ moczowy jak i krwionośny. Ponadto pokrzywa sprawdza się jako środek oczyszczający organizm ze złych produktów przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =