Krem przeciwzmarszczkowy – walcz skutecznie ze swoimi zmarszczkami!

Problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Trudno uniknąć ich Zmarszczki na czolepojawienia się na skórze, jednak można je znacznie opóźnić. Aby wyglądać młodo, pięknie i atrakcyjnie, wiele osób codziennie dba o urodę za pomocą domowych sposobów oraz przez wizyty u kosmetyczki, w salonach piękności, w SPA. Walcząc z występującymi na skórze zmarszczkami, większość z nich sięga po krem przeciwzmarszczkowy. Niektóre kremy przeciwzmarszczkowe naprawdę działają, co potwierdzają liczne badania oraz osoby, które z takich kremów skorzystały. Jak znaleźć naprawdę dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Krem przeciwzmarszczkowy – postaw na dobry skład

Kremy przeciwzmarszczkowe różnią się przede wszystkim składem. Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy musi zawierać składniki aktywne, które realnie będą wpływać na poprawę stanu cery.

Można je podzielić na kilka typów:

  • składniki regenerujące – krem przeciwzmarszczkowy musi zawierać składniki pobudzające tworzenie kolagenu i elastyny, ponieważ z wiekiem ich produkcja maleje. Zapewniają one skórze gęstość, jędrność i elastyczność. Przykłady: koenzym Q10, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, palmitynian tetrapeptydu;
  • składniki wzmacniające naczynka krwionośne – z wiekiem także nasze naczynia krwionośne ulegają osłabieniu, stają się kruche i przepuszczalne, przez co nie mogą sprawnie pełnić swoich funkcji. Do składników, które wzmocnią naczynia krwionośne i poprawią ich elastyczność należy np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków topoli czarnej;
  • składniki nawilżające – dzięki dobremu nawilżeniu skóra starzeje się wolniej, jest odporniejsza na uszkodzenia i odkształcenia. Przykładem składników, które zadbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry jest ekstrakt z lawendy wąskolistnej, pirolidynokarboksylan magnezu, ekstrakt z topoli czarnej;
  • składniki redukujące wolne rodniki – wolne rodniki uszkadzają skórę i powodują, że starzeje się w szybszym tempie. Do ochrony włókien kolagenowych przed degradacją przyczyni się koenzym Q10, kofeina, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego.

Uniwersalny krem przeciwzmarszczkowy

Buatic - krem na zmarszczki

Buatic – serum przeciwzmarszczkowe

Najwygodniejszym rozwiązaniem na zmarszczki jest sięganie po uniwersalne kremy przeciwzmarszczkowe, które spełniają wszystkie potrzeby cery. Czasami jednym kremem uniwersalnym można zastąpić kilka osobnych produktów, np. krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, na dzień, na noc. Przykładem takiego dobrego, uniwersalnego kremu przeciwzmarszczkowego jest Buatic. To krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Stosując go, stopniowo można zaobserwować, jak skóra staje się gęstsza, lepiej napięta i jędrniejsza.

Serum przeciwzmarszczkowe Buatic został wyprodukowany wyłącznie na bazie naturalnych składników. Składniki wzięte z natury są lepiej tolerowane przez skórę i bezpieczniejsze od sztucznych. Dlatego Buatic nie zawiera parabenów, silikonów, PEGów, sztucznych barwników czy zapachów. Działa na głębsze warstwy skóry, regenerując ją i wygładzając. Dzięki temu spowalnia proces starzenia się skóry, nawilża ją i ujędrnia.

Kremy przeciwzmarszczkowe zależne od wieku

Niektórzy producenci twierdzą, że ich kremy przeciwzmarszczkowe dostosowane są do wieku użytkowników. Zakładają, że inne składniki sprawdzą się w przypadku osób młodszych, a inne w przypadku ludzi starszych. Oczywiście nie ma to żadnych podstaw naukowych i nie należy się zbyt sztywno trzymać tego podziału. Zawsze w pierwszej kolejności trzeba kierować się potrzebami cery oraz zawartością składników aktywnych w kremie.

Co mają w swoim składzie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku?

  • Kremy 20+ zawierają składniki chroniące przed promieniowaniem UV i nawilżające skórę.
  • Kremy 30+ również posiadają te składniki co kremy 20+, ale mają już substancje, które likwidują zmarszczki oraz przebarwienia.
  • Kremy 40+ zawierają składniki stymulujące produkcję kolagenu, uelastyczniające oraz napinające skórę.
  • Kremy 50+ posiadają składniki ujędrniające, nawilżające, napinające skórę.

Zmarszczki pod oczami

Czy warto stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Bez wątpienia każdy chciałby, żeby zmarszczki pojawiły się na jego skórze jak najpóźniej. Krem przeciwzmarszczkowy można stosować zarówno profilaktycznie, jak i w celu likwidacji zmarszczek. Warto po niego sięgnąć w okolicach 20 roku życia, gdyż u niektórych osób już wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Najczęściej dotyczą okolic oczu i wynikają z tego, że skóra w tych obszarach jest cienka i delikatna. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy przyda się więc nawet osobom młodym, które chcą opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Dzisiaj każdy ma dostęp do skutecznych kremów przeciwzmarszczkowych. Dobry krem przeciwzmarszczkowy jest niewątpliwie warty polecenia i regularnego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 4